O nás

Jsme zakladateli obchodu starého dřeva v ČR.

Největší výrobce a zpracovatel starého dřeva v České republice vykoupí prostřednictvím své firmy TESAŘI CZ veškerý dřevěný materiál z Vašich staveb, jako jsou:


- rodinné domy, chaty, chalupy, stodoly, kůlny
- zemědělské, skladovací, výrobní, průmyslové objekty


Naše služby

Provádíme profesionální demontáže, demolice, ale i výměny veškerých dřevěných tesařských částí domů a objektů, jako jsou:

- střešní krovní konstrukce
- podlahové a stropní trámové konstrukce
- podlahová prkna
- dřevěné prkenné opláštění domů ze sluncem opálených prken


Naše práce jsou zcela na naše náklady bez jakékoliv finanční účasti zákazníka - majitele objektu.


Dopravu máme vlastní a přeprava je zcela na naše náklady. Co se týká vzdálenosti, kupujeme materiál i za hranicemi našeho státu, takže vzdálenost není žádný problém.


Množství a cena výkupu

Vykupujeme jakékoliv množství materiálu, nemáme žádné hranice.


Ceny u všech druhů dřeva stanovíme po osobní prohlídce našeho technika na místě u zákazníka, protože každý materiál má díky svému stáří svá specifika a je k nim nutné přihlédnout (napadení škůdci a hnilobou, kvalita tesařské práce, počet zářezů a zádlabů v jednotlivých kusech apod.), není však výjimkou, že přesáhne hodnotu nového dřeva. Platíme vždy hotově před odvozem materiálu z místa stavby.


Kvalita

Ručně tesané dřevo je používáno převážně k rekonstrukcím historických objektů, kde je nutné zachovat původní stav a vzhled a také ke stavbě nových replik dobových interiérů, kde se imituje originalita starých staveb.


Zásadní podmínky kvality jsou:


- trámy nesmí být kulány, mají mít obdélníkový tvar bez kulatých hran
- napadení červotočem je líbivé a žádoucí (malinké dírky)
- napadení tesaříkem je nežádoucí, ba přímo nepřípustné (velké díry cca 0,5 cm, cestičky v materiálu, sypkost)
- velké množství zádlabů na několika stranách jednoho kusu je nepřípustné, max. jsou povoleny zádlaby na jedné straně trámu
- hniloba a plíseň je důvod k neodkoupení materiálu


Zdroje dřeva

Jen se rozhlédněte, co se zde za dob komunismu zanedbalo objektů a budov, kde se už nemůže vyplatit oprava, co domů se rekonstruuje, kolik budov překáží nové výstavbě. Práce je zde zajištěna na několik desetiletí.

Dřevěný materiál je na každém stavení. Otázka je zajímavost materiálu pro naše využití. Přesto nejzajímavějšími objekty jsou především zemědělská stavení, stodoly, špejchary, sýpky, mlýny, sklady a sušičky chmele apod.